יועצת משפחתית

על ידי אפר 9, 2024מאמריםאפס תגובות

יועצת גמילה מחיתולים<br />

משפחה היא המסגרת הכי קרובה ובטוחה עבור כל אחד מבני המשפחה. זה המקום בו כל אחד מבני המשפחה מרגיש שהוא יכול להוריד את כל המסכות ולפרוק את כל המתחים שצבר. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בגילאים שונים, החל מילד בן שנתיים שמשתטח על רצפת הקניון ועד נער או נערה בגיל ההתבגרות שמסתגרים שעות בחדר. יועצת משפחתית מסתכלת על המשפחה באופן רחב וכולל וקולטת את היחסים בין בני המשפחה, האם יש תפקיד שלקח על עצמו כל אחד (למשל תפקיד הילד "הבעייתי") ונותנת כלים לכל המשפחה כיצד לשפר את מערכות היחסים ואת האווירה המשפחתית.

מתי כדי לפנות אל יועצת משפחתית?

במשפחות רבות נוצרים מתחים, כעסים, מריבות ולא תמיד ההורים וגם הילדים יודעים לשים את האצבע מה מעורר אותם כך שאינם יודעים גם איך להתמודד או למנוע אותם. יועצת משפחתית, באמצעות צפיה ועל סמך הרבה ניסיון תזהה התנהגויות של בני המשפחה השונים שמעוררים מתחים, קנאה ויחסים עכורים. לרוב הן נוצרות באופן לא מודע ופעמים רבות מתוך רצון טוב. למשל, התערבות יתר של הורים במריבות האחים. לכן, בכל מצב בו אתם מרגישים שהבית הפך למקום לא נעים מלא במתחים וכעסים פנו אל יועצת משפחתית שתאתר את הטריגרים ותיתן כלים לשינוי.

כיצד לגשת אל התהליך?

כיוון שיעוץ משפחתי הוא כולל וזהו תהליך שאמורה לעבור כל המשפחה יחד, חשוב לבחור יועצת משפחתית שכל בני המשפחה יתחברו אליה ויתנו בה אמון. לא תמיד קל לרתום את הילד המתבגר לתהליך כזה. כדי לעשות זאת חשוב לשתף את כולם ברצון שלכם לתהליך, במחשבות ובתחושות שלכם. חשוב לבחור יועצת משפחתית שכאמור כל בני המשפחה ירגישו איתה בנוח, יסמכו עליה ויתייחסו אליה באופן חיובי. מעבר לפן האישי היא צריכה להיות מקצועית, בעלת ידע רב וניסיון בעבודה עם ילדים בכל הגילאים.

מירב ערן היא מדריכת הורים מוסמכת ויועצת משפחתית. הדרך שלה כוללת לא רק ידע וניסיון אלא קודם כל גישה חיובית עם הרבה שמחה וצחוק שמיד רותמים את כולם לתהליך. מוזמנים ליצור קשר.

רוצים לקבל עצות מועילות נוספות?

לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי

מירב ערן הורות בפריחה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

🌸להצטרפות לקבוצת וואטסאפ שקטה עצות להורות בפריחה עם מירב

ליחצו על הקישור⬇️

https://chat.whatsapp.com/DP8LeKMcbklB0eHxmkwBFM

בואו לעשות טוב יותר למען ביתכם.