ייעוץ שינה

על ידי אפר 9, 2024מאמריםאפס תגובות

יועצת גמילה מחיתולים<br />

שינה היא אחת הפעולות המלוות אותנו כל חיינו, פעולה בה אנו משקיעים שעות רבות מיום הלידה עד יומנו האחרון. לילדים במיוחד שינה היא חשובה כי מרבית הגדילה נעשית תוך כדי שינה. סביר להניח שרוב ההורים יודעים עד כמה העניין חשוב אך בפועל לא תמיד דברים עובדים. במיוחד בגילאי הגיל הרך, במעברים שונים, למשל כאשר מתחילים גן חדש, הקושי שחש הילד בא לידי ביטוי גם בעניין השינה כמו סירוב לישון, הירדמות רק עם הורה (מותש) לצד הילד ועוד. אם הילד מתקשה להירדם והדבר נראה לכם מעבר לסטנדרט, ייעוץ שינה יכול לעשות לכם סדר ולתת לכם כלים להירדמות קלה ומהירה יותר של הילד.

מתי כדאי לחפש ייעוץ שינה?

כאמור, בכל מצב בו אתם חשים שהרדמת הילד היא פרויקט הנמשך שעות כדאי לחפש ייעוץ שינה. הורים רבים טועים לחשוב שתינוקות נרדמים רק על הידיים. הדברים אינם מדויקים. תינוקות יכולים בהחלט להירדם גם בכוחות עצמם עם גישה נכונה מצד ההורים. לפעמים נדרשת מעט סבלנות מצד ההורה כדי לתת לתינוק זמן להירגע ולהירדם. עבור הורים רבים בכי של התינוק מראה על מצוקה והם מיד קופצים ולא נותנים לו הזדמנות להרגיע את עצמו. לא רק אצל תינוקות יכולות להתעורר בעיות שינה. פעמים רבות הן צצות כשהילד דווקא גדול יותר ומנסה לזכות בעוד תשומת לב. גם כאן ייעוץ שינה מקצועי ייתן לכם כלים להתמודדות.

להתייעץ עם בעל מקצוע מנוסה  בתחום

ייעוץ שינה נחשב היום למקצוע בפני עצמו ולא במקרה. אם בעבר כל הורה שמר לעצמו את הבעיות שישנן בהרדמת הילד, היום כבר ידוע עד כמה העניין נפוץ וגם שהתמודדות איתו לא פשוטה. לפעמים לוקח זמן רב עד שדברים יסתדרו מעצמם. לכן, אל תהססו. בכל מצב בו הילד מתיש אתכם לפני שנרדם והדבר הופך לפרויקט התייעצו עם יועץ שינה. חפשו יועץ שינה בעל ניסיון רב בתחום, מישהו שלמד את הדברים באופן מקצועי ויש לו ניסיון רב בעבודה עם ילדים בגילאים שונים. כדאי לחפש המלצות מחברים או משפחה שהתמודדו עם בעיה דומה והעניין נפתר בעקבות הייעוץ.

מירב  ערן היא מדריכת הורים מוסמכת המייעצת במגוון רחב של נושאים, ביניהם שינה. היא עובדת במשך שנים הן עם ילדים בתור גננת והן עם הורים אותם היא מדריכה. מוזמנים ליצור קשר.

ייעוץ שינה לילדים

שינה היא חשובה מאוד בכל גיל אך במיוחד לתהליך הגדילה. דווקא בשל חשיבותה של השינה, ילדים רבים רואים בה סוג של קלף כדי להשיג את מטרתם, שפעמים רבות היא עוד תשומת לב מההורים ועוד זמן משותף. הדבר הגיוני ואפשר לבוא לקראת הילד בעניין כשהוא מבקש עוד סיפור אחד ודי, אך כאשר העניין הופך למלחמה והילד נרדם אחרי שעות יתכן שישנה בעיה וצורך לשנות את הדברים. ייעוץ שינה לילדים יסייע לכם להבין איפה עובר הגבול וגם ייתן לכם כלים איך להתמודד עם העניין כך שהילד יסגל הרגלי שינה נכונים.

איך נעשה ייעוץ שינה לילדים?

ייעוץ שינה לילדים יתחיל בשיחה בה אתם מתארים באופן כללי את המצב אצלכם: גיל הילד, האם הבעיה היא אצל ילד מסוים או יותר, מתי הילד אמור לכת לישון, איך זמן טרום שינה ובכלל תיאור של הילד, אופיו ומאפיינים שונים שלו. כדי להבין טוב יותר את הדברים בד"כ ייעוץ שינה לילדים יכלול גם צפיה בה נמצאת היועצת אצלכם בשעות הערב כולל שעת השינה ותראה את התנהגות הילדים, הדרך בה אתם נוהגים ואת הדינמיקה. לאחר צפיה בערב אחד או יותר תקבלו כלים איך להתמודד ומה לעשות. יתכן שתצטרכו לשנות חלק משמעותי משגרת הערב שלכם, במיוחד בזמן הקניית ההרגלים החדשים. לאחר זמן מסוים יתכן שתהיה צפיה נוספת לראות כיצד הדברים מיושמים.

להשקיע בבחירת יועצת השינה שלכם

ממש כפי שתשקיעו בבחירת רופא, פסיכולוג, מרפא בעיסוק וכל בעל מקצוע אחר שאמור לעבוד עם הילד שלכם או לייעץ בעניינים הקשורים לגביו, כך תעשו גם בחיפוש ייעוץ שינה לילדים. חשוב לבחור יועצת שינה שיש לה ניסיון רב בעבודה עם ילדים בכלל עם דגש על נושא זה. חשוב לבדוק האם למדה תחום זה באופן ספציפי בצורה רשמית. לצד הרקע בייעוץ שינה חשוב שיהיה לה רקע בכל הקשור לחינוך, עבודה עם ילדים וגם עבודה עם הורים. הגישה שלה צריכה להתאים הן לעבודה עם הורים והן לעבודה עם הילדים.

מירב ערן היא מדריכת הורים בעלת ניסיון רב המייעצת במגוון תחומים כולל שינה. הניסיון של הן בהדרכת הורים והנחיית קבוצות והן בתור גננת ומנחת צוותי חינוך בגן בא לידי ביטוי גם בנושא השינה. מוזמנים ליצור קשר.

רוצים לקבל עצות מועילות נוספות?

לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי

מירב ערן הורות בפריחה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

🌸להצטרפות לקבוצת וואטסאפ שקטה עצות להורות בפריחה עם מירב

ליחצו על הקישור⬇️

https://chat.whatsapp.com/DP8LeKMcbklB0eHxmkwBFM

בואו לעשות טוב יותר למען ביתכם.